en
Všechny příspěvky blogu

Má ještě stále význam používat hashtagy?

Autor: surface 26. 02. 2024 sociální sítě

Používání hashtagů je mezi námi už nějakou dobu. Spousta firem na ně již však nedává takový důraz anebo je nepoužívají vůbec. Proč byste na ně neměli zapomínat?

Hashtagy stále fungují a stále Vám můžou pomoct

Hashtagy zavedl jako první Twitter (nyní X) někdy kolem roku 2007. Postupně je pak adoptovaly všechny velké sociální sítě, jako Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube či Pinterest.

Díky hashtagu nejsou vaše publikované příspěvky omezeny pouze na vaše sledující, přátele a fanoušky. Přidáním tohoto znaku se slovem bude váš obsah přístupný všem ostatním uživatelům, kteří se zajímají o daná témata.

Pokud na sociálních sítích reprezentujete některou z větších a známějších značek, využívat pro ni speciální hashtag je skoro povinnost. Pomůže vám sdružovat fanoušky a sledovat jejich vzájemné konverzace.

Hashtag je klíčové slovo!

Taková slova jsou přidána do příspěvku nebo do komentářů tak, aby takto zvýrazněná slova a fráze usnadnili jejich vyhledávání. Tím, že do svého příspěvku zahrnete značku hashtagu, může být následně takové slovo indexováno konkrétní sociální sítí, takže jej může najít každý, i když není zrovna váš sledující nebo váš přítel.

I přesto, že již nemají takovou váhu, jakou měli kdysi, umožňují Vám mít větší svobodu v psaní popisu, který nemusíte vázat na zmínění slov souvisejících s obsahem, ale tato slova můžete použít právě až v hastagu.

Jak hashtagy používat?

Například: Pokud má vaše společnost aktivity ve fitness, můžete ke svým příspěvkům na Instagramu přidat například tato klíčová slova uvozená znakem #. Vhodná jsou třeba #fitness #sport #zdraví #lifestyle atd. Můžete tak zaujmout lidi zajímající se o zdravý životní styl, sport a jiné aktivity, kteří vyhledávají právě tato slova. Čím konkrétnější, tím lepší a pokud vymyslíte svůj vlastní hashtag, který pak lidé můžou ve spojení s vámi používat, neuděláte krok vedle.

Ujistěte se, že nedáte znak # na jakékoliv slovo, ale pečlivě naplánujte klíčová slova na základě strategie vaší komunikace.

Doporučujeme používat neměnnou sadu hashtagů u každého příspěvku a k ní přidat další, týkající se přidávaného tématu.

Dalším způsobem, jak zvýšit viditelnost, je použití populárních hashtagů, které si získaly oblibu mezi více uživateli. Před použitím si však nezapomeňte nejprve položit otázku, zda vaše příspěvky na sociálních sítích přidávají užitnou hodnotu stávající konverzaci.

4 tipy pro vás na závěr:

  1. Používejte hashtagy s krátkými výrazy
  2. Nepoužívejte hashtagy na každé slovo 
  3. Přemýšlejte nad slovy, které s vaším příspěvkem opravdu souvisí
  4. Vymyslete si originální hashtag, který budete používat pouze vy
Sdílet příspěvek

Další články

Všechny příspěvky

Máte zájem o naše služby?

Ozvěte se nám, rádi navrhneme řešení na míru i pro Vás!