en
Všechny příspěvky blogu

Redesign loga

Autor: Simona Kokořová 08. 03. 2022 web

Jste otevření i redesignu loga?

Tuto otázku nejčastěji pokládáme klientům, kteří u nás poptávají nový web. S novým vzhledem webu, je tato otázka přirozenou součástí procesu.

Logo vždy vzniká v určité době a podle platných trendů. Často jeho vývoj kopíruje vývoj firmy. Od jednoho živnostníka, který ani nemá potřebu řešit logo, po fungující společnost, u které se určitá úroveň sebeprezentace očekává.

Hlavní obavou, kterou slyšíme je:

  • Ale nás tak všichni znají. Jak moc to změníte?
  • Proč bychom měli logo měnit?

Jak moc to změníme?

To záleží na Vás. Někdy uděláme pouze lehký redesign a zachováme maximum z původního loga.

epenize redesign

web: www.epenize.eu

web: www.nasdum.eu

Pokud jste otevření, můžeme lehce změnit i barevnost nebo změnit symbol spojený s názvem.

 

web: www.nasezahrada.com

web: www.plnezdravi.cz

 

Z  jednoduše použitého názvu společnosti vytvoříme grafickou podobu a spojíme se symbolem, který budete následně používat napříč vaší komunikací – v tiskových materiálech, jako favikonu na sociálních sítích apod.

web: www.novodonia.cz

Pokud jste otevření větší změně, je to pro nás lákavá výzva. Taková změna už jde většinou ruku v ruce s komplexní marketingovou strategií a každý použitý prvek má svůj význam.

web: www.obsidian.glass

Proč bychom měli logo měnit?

Základní poučka zní: Logo musí být zapamatovatelné, rozpoznatelné a mít nadčasový vzhled. To ale znamená pouze to, že pokud splním všechny tři základní vlastnosti mám skvělý základ a méně práce v budoucnu.

Trendy se mění. A i když se třeba některé účesy vrací do módy opakovaně, určitě se shodneme, že vypadají výrazně jinak, než originály z 90. let. Stejně je to se vzhledem loga. Není to ale jen o estetické stránce. Loga vytvořená před 20 a více lety často nejsou kompatibilní s novými zařízeními, na kterých se zobrazují.

Další faktory mohou být změna nebo rozšíření oblasti, ve které podnikáte. Tlak konkurence nebo nová cílová skupina. Stejně jako platí, že šaty dělají člověka, logo a vizuální identita dělají firmu.

Redesign loga vždy vysílá signál, že firma je moderní a jde s dobou. S čím je třeba počítat? Změna loga se promítne i do celkového firemního vizuálu jako jsou vizitky, emailové podpisy, hlavičkový papír nebo různé propagační materiály.

Zajímá vás, jak celý proces redesignu loga probíhá? Nebo se do toho chcete rovnou pustit?

Sdílet příspěvek

Další články

vánoční kampaň 22. 09. 2022 e-commerce e-shop marketing

Vánoce…. Coming soon

Vánoce a předvánoční období jsou takové žně pro e-shopaře. Počty objednávek rostou, tržby stoupají a vše je zalité sluncem. Líbí se Vám tento scénář? Jak se na vánoční sezónu připravit a kdy začít? To Vám poradíme v následujícím článku.

Propojení s bankou 18. 09. 2022 Nezařazené

Propojení s bankou | nová služba od Shoptetu

Shoptet si pro e-shopaře připravil novou službu Propojení s bankou, která zrychlí a zautomatizuje kontrolu plateb objednávek. Jak služba funguje a pro koho je vhodná?

16. 09. 2022 Nezařazené

Instagram novinky

Instagram právě testuje několik nových funkcionalit, které usnadní uživatelům online nákupy ještě o něco víc. Což je dobrá zpráva pro obchodníky. V následujícím článku se také dozvíte, který formát na Instagramu nejvíc funguje!

Všechny příspěvky

Máte zájem o naše služby?

Ozvěte se nám, rádi navrhneme řešení na míru i pro Vás!